Mięso drobiowe – nie tylko kurczak

Trudno znaleźć w naszym kraju mięso, które cieszy się większą popularnością niż wieprzowina oraz drób. W sklepach znajdziemy rozmaite kawałki kurczaka pakowane w różne opakowania. Nie zmienia to faktu, że drób nie ogranicza się tylko do jednego gatunku ptaka. Gęsi oraz kaczki są stosunkowo dobrze znane (zwłaszcza na wsi), jednak mięso gołębi, perliczek czy strusi jest niemal całkowicie nieznane. Myśliwi doceniają takie ptactwo jak bażant, kuropatwa, przepiórka. (maszyny pakujące,pieczarkarnia)

Mięso z gołębia pozyskiwane jest głównie z niewielkich lub nawet własnych hodowli odmian mięsnych. Jest niezwykle delikatne, charakteryzuje się kruchością oraz świetnym aromatem. Jego słodkawy smak sprawia, że można na nim ugotować bardzo dobry rosół. Mięso z gołębia można podawać nawet małym dzieciom. Perlice to ptaki częściowo udomowione, posiadające mięso bardzo dobrej jakości, które można porównać do szlachetnego bażanta. Cechą charakterystyczną dla tego ptaka jest konieczność dość długiego kruszenia mięsa – musi wisieć kilka dni, zanim stanie się miękkie. Bażant to ptak typowo łowny – a po sprawieniu jego mięso również musi kruszeć. Jeśli przygotowujemy bażanta pieczonego, warto dodać do niego dodatkowy tłuszcz – na przykład słoninę wieprzową. Jest to korzystne z uwagi na suche mięso. Bażant to doskonały materiał na rosół w szlacheckim stylu.

Struś dopiero zaczyna podbijać nasze stoły – jest to mięso dorównujące jakościowo najlepszej wołowinie (która kosztowałaby kilkukrotnie drożej). Strusina jest podawana w restauracjach, można ją kupić także bezpośrednio u producenta. Z rzadka można trafić na strusinę w supermarketach, jednak często trudno znaleźć na nią odbiorcę. Mięso strusia jest słabo dostępne – o wiele większy popyt istnieje na jajka oraz pióra z tego nielota. Struś ma mięso wyłącznie na udach – jako nielot nie posiada mięśni piersiowych. Z uwagi na świetne walory smakowe oraz zdrowotne, warto spróbować tego mięsa, jeśli tylko będziemy mieli okazję. Smakuje wyśmienicie. [hasła pokrewne: mięso bez hormonów i antybiotyków, baranina z ryżem po bałkańsku, baranina mafia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

 

Powiązane tematy z artykułem: baranina mafia baranina z ryżem po bałkańsku mięso bez hormonów i antybiotyków