Mięso z kurczaka – nie zawsze dobry pomysł na obiad

Jeśli jadłeś kiedyś mięso z „prawdziwego” kurczaka, z pewnością będziesz miał porównanie smaku do tego, co jest nam serwowane w supermarketach. Wiejska kura może swobodnie chadzać po ziemi, jeść to, na co ma ochotę. Jej mięso jest smaczne, mimo że mięśnie są o wiele mniejsze niż u odmian hodowanych na masową skalę. Można powiedzieć, że mięso kury hodowanej w domu jest podobne do dziczyzny. Kurze fermy to zwierzęta stłoczone jedno na drugim, które nigdy nie wychodzą na dwór. Z tego powodu warto odwiedzać targi – lub rodzinę na wsi i raz na jakiś czas kupić kurczaka, który być może nie prezentuje się imponująco, ale świetnie smakuje. Osoba mieszkająca w mieście i przyzwyczajona do kurczaka z tacki może początkowo być nastawiona zarówno do wyglądu, jak i smaku takiego przysmaku. Obawy odejdą po pierwszym spróbowaniu mięsa, które smakuje zupełnie inaczej. Na co zwracać uwagę kupując kurczaka? Przede wszystkim liczy się sposób jego chowu. Inaczej będzie smakował kurczak trzymany na wolności, a inaczej ten, który nigdy nie widział nieba. Na wsi w małych gospodarstwach najczęściej kurczaki chodzą sobie na piechotę, co zapewnia bardzo dobrą jakość mięsa oraz jaj. (maszyny pakujące,pieczarkarnia)

Dla osób, które mieszkają w domu z działką, świetnym pomysłem może być trzymanie kurczaków. Początkowo ten pomysł wielu osobom wydaje się niedorzeczny, jednak tak naprawdę na każdej działce można wydzielić teren dla kilku kur, który będzie odgradzał je od reszty podwórka. Następnie należy zakupić kilka kur i kogutów z wiejskiej hodowli i czekać na to, aż urosną. W okresie od wiosny do jesieni kury są praktycznie bezproblemowe – można je dokarmiać paszą wtedy, gdy zjedzą już całą trawę na podwórku. Dzięki takiej małej hodowli będziemy mogli mieć dostęp do jajek najwyższej jakości – które są o wiele smaczniejsze, niż te, które można gdziekolwiek kupić. Drugi plus to oczywiście możliwość przygotowania doskonałego, wiejskiego rosołu na „swojskim” kurczaku – najsmaczniejszej z zup. [więcej w: stek ze strusia, mięso w kawałkach w słoiku, sznycle ministerskie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

 

Powiązane tematy z artykułem: mięso w kawałkach w słoiku stek ze strusia sznycle ministerskie