Mięso z kurczaka – nie zawsze dobry pomysł na obiad

Jeśli jadłeś kiedyś mięso z „prawdziwego” kurczaka, z pewnością będziesz miał porównanie smaku do tego, co jest nam serwowane w supermarketach. Wiejska kura może swobodnie chadzać po ziemi, jeść to, na co ma ochotę. Jej mięso jest smaczne, mimo że mięśnie są o wiele mniejsze niż u odmian hodowanych na masową skalę. Można powiedzieć, że mięso kury hodowanej w domu jest podobne do dziczyzny. Kurze fermy to zwierzęta stłoczone jedno na drugim, które nigdy nie wychodzą na dwór. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Kotlety mielone – tradycyjne polskie danie

Kotlety mielone to jedno z najbardziej popularnych dań kuchni polskiej. Może dziwić fakt, że w jednym domu smakują one wyśmienicie, a u innej gospodyni są suche, twarde i nasączone tłuszczem. Wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić to danie z mięsa mielonego. Liczy się odpowiednie dobranie składników oraz smażenie, w taki sposób by mięso nie stało się tłuste. Gospodyni, która działając w dobrej wierze, wybierze mięso z szynki, będzie mogła ugotować jedynie suche i niesmaczne kotlety. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Kotlet schabowy – narodowe danie Polaków

Trudno znaleźć bardziej polskie danie od kotleta schabowego. W niemal każdym domu w niedziele na stole musi się pojawić tradycyjny schabowy oraz surówka z kapusty, a na zupę rosół. Czy schabowy w tradycyjnej formie to zdrowe danie? Czy naprawdę zachwyca walorami smakowymi? Schabowy, w zależności od sposobu przygotowania różni się zarówno smakiem, jak i kalorycznością. Największym grzechem podczas smażenia schabowego jest wrzucenie go na zimny tłuszcz i długie smażenie na małym ogniu. Wtedy robi się niezdrowy, nabiera tłuszczu jak gąbka. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Stek ze strusia – sposób na nietypowy obiad

Osoba mająca już dość mięsa wieprzowego, wołowego czy kurczaka, może postawić na całkiem nowy rodzaj mięsa, dopiero podbijającego nasze rynki. Chodzi mianowicie o bardzo zdrowie mięso ze strusia. Pomału zaczyna się ono pojawiać na sklepowych półkach, chociaż najpewniejszą metodą zakupu jest dokonanie transakcji przez internet. Strusie są hodowane zarówno na fermach, jak i gospodarstwach agroturystycznych. Struś dostarcza stosunkowo niedużo mięsa – w porównaniu do ptaków, które mają w pełni wykształcone skrzydła jest go niewiele. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Jak rozpoznać świeże mięso

Świeże mięso usmażone, uduszone lub upieczony w apetyczny sposób to jeden z najlepszych pomysłów na obiad. W sklepach możemy kupić zarówno mięso, które rzeczywiście jest świeże, jak i takie, które za świeże się jedynie podaje. Jak zatem rozpoznać kawałek mięsa pierwszej jakości? Po pierwsze, liczy się wygląd naszego potencjalnego kandydata na schabowe. Mięso powinno mieć kolor od jasnoróżowego do ciemnoczerwonego – dotyczy to oczywiście jedynie wołowiny. Jasnoróżowe kawałki mięsa są uznawane za bardziej miękkie, ale mogące się rozpadać przy przygotowaniu, natomiast mięso ciemne jest zwykle suche i twarde. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Wieprzowina – najpopularniejszy rodzaj mięsa

Świnia to zwierze różnie postrzegane w zależności od tego, w jakim regionie rozmawiamy o jej przymiotach. W krajach Europy postrzegane jest jako dość brudne, ale mądre zwierze, jednak hodujemy je wyłącznie dla mięsa. W Stanach Zjednoczonych świnie czasem są traktowane jako zwierze domowe. Muzułmanie nie spożywają wieprzowiny, z uwagi na uprzedzenia natury religijnej, podobnie jak żydzi. W krajach azjatyckich – na przykład w Chinach, wieprzowina to najpopularniejszy rodzaj mięsa – skupmy się zatem na tym, jak wykorzystuje się tuszę wieprzową. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Napój owocowy z woda mineralna

Napój owocowy z wodą mineralną . 2 szklanki nektaru z czarnej porzeczki lub nektaru jabłkowego, 2 szklanki stołowej wody mineralnej Nektar owocowy wymieszać z wodą mineralną. Podawać po oziębieniu, lub z dodatkiem lodu konsumpcyjnego. Cocktail truskawkowy 2 szklanki nektaru truskawkowego, 2 szklanki maślanki, lód konsumpcyjny Wymieszać składniki trzepaczką lub w mikserze. Podawać z dodatkiem lodu konsumpcyjnego. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Aby zapobiec infekcji, warzywa i owoce przeznaczone dla dziecka nalezy dokladnie wymyc i sparzyc wrzaca woda

Aby zapobiec infekcji, warzywa i owoce przeznaczone dla dziecka należy dokładnie wymyć i sparzyć wrzącą wodą. Należy również wygotować lub wyparzyć naczynia i narzędzia używane do przygotowania napojów. Woda przegotowana z cukrem 100 g wody, l plaska łyżeczka cukru Wodę zagotować z cukrem, ostudzić. Podawać między posiłkami. Rumianek Pół szklanki wody, 1 łyżeczka rumianku, cukier Do gotującej się wody wsypać rumianek, przykryć, odstawić na 20 min , do zaparzenia. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Przy niektórych schorzeniach lekarze zalecaja stosowanie diety plynnej

Przy niektórych schorzeniach lekarze zalecają stosowanie diety płynnej. Dieta taka jest wskazana przy zapaleniu otrzewnej, bezpośrednio po zabiegach chirurgicznych, po krwotokach żołądkowych, oparzeniu przełyku, chorobach jamy ustnej, gardła i przełyku. Chorzy zmuszeni do stosowania diet płynnych w ciężkich stanach pooperacyjnych, krwotocznych itp. z reguły przebywają w szpitalu, dlatego diety te nie będą szczegółowo w tym miejscu omawiane. Stanowią one przedmiot dietetyki specjalnej. Read the rest of this entry »

Tags: , ,

Niewydolnosc krazenia – napoje

Niewydolność krążenia – napoje. Mleko zbierane, jogurt, serwatka, napoje owocowe, napoje ziołowe, lekka herbata, bawarka, napoje warzywne z ograniczoną ilością soli, wody mineralne. Choroba nadciśnieniowa. Jak wyżej. Niskie ciśnienie. Read the rest of this entry »

Tags: , ,