Potrawy mięsne w kuchni polskiej

Kuchnia polska jest piętnowana przez dietetyków ze względu na dużą zawartość tłuszczów zwierzęcych. Polacy uwielbiają jeść mięso, a nasze narodowe potrawy to kotlety – schabowy oraz mielony. W kuchni polskiej można spotkać mnóstwo innych wyrobów z mięsa – takich jak setki rodzajów wędlin, kiełbas oraz potraw przygotowywanych z podrobów (które w Unii Europejskiej nie są już uznawane za mięso). Polska kuchnia to także smalec wieprzowy – który przygotowuje się z takimi dodatkami jak cebula, jabłko, ogórek kiszony – a co najgorsze, kanapki z tym przysmakiem zapija się wódką. W naszej kuchni przykładamy niezbyt dużą rolę do zakąsek – które mają zaostrzyć apetyt. Najsłynniejszą z mięsnych zakąsek będzie tatar wołowy, z surowym jajkiem i ogórkami kiszonymi. (maszyny pakujące,pieczarkarnia)

Przejęliśmy także dużo potraw (niestety, chodzi o te dosyć niezdrowe) z kuchni innych krajów. Przykładem może być gotowana golonka – która gości głównie na śląskich stołach w towarzystwie piwa. Bardzo często grillujemy – a tradycyjną kiełbasę coraz częściej zastępuje karkówka.

Polska kuchnia to wpływy wielu narodów, które przez wieki rywalizowały o podniebienia naszych rodaków. Nasz klimat doprowadził do bardzo dużej popularności dań z mięsa – które dodają energii i pozwalają przetrwać chłody. W polskiej kuchni można zauważyć tendencję do ograniczania się niemal wyłącznie do mięsa wieprzowego. Mamy wieprzowinę bardzo dobrej jakości, natomiast w naszym kraju nie występuje tradycja hodowli bydła na ubój. Dziczyzna tylko czasem gości na stołach, także z uwagi na to, że jest dosyć twardym i mało dostępnym mięsem. Pieczeń z dzika czy pasztet z sarny to potrawy, które można skosztować niemal wyłącznie w domach, gdzie ktoś zajmuje się polowaniem. Oprócz wieprzowiny spożywamy także drób – dania z kurczaka są niemal tak samo popularne, co kotlety schabowe, a cena staje się coraz bardziej przystępna nawet dla najmniej zasobnych portfeli. Podsumowując wszystko – Polacy są narodem prawdziwych mięsożerców. [hasła pokrewne: mięso bez hormonów i antybiotyków, baranina z ryżem po bałkańsku, baranina mafia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

 

Powiązane tematy z artykułem: baranina mafia baranina z ryżem po bałkańsku mięso bez hormonów i antybiotyków