Stek ze strusia – sposób na nietypowy obiad

Osoba mająca już dość mięsa wieprzowego, wołowego czy kurczaka, może postawić na całkiem nowy rodzaj mięsa, dopiero podbijającego nasze rynki. Chodzi mianowicie o bardzo zdrowie mięso ze strusia. Pomału zaczyna się ono pojawiać na sklepowych półkach, chociaż najpewniejszą metodą zakupu jest dokonanie transakcji przez internet. Strusie są hodowane zarówno na fermach, jak i gospodarstwach agroturystycznych. Struś dostarcza stosunkowo niedużo mięsa – w porównaniu do ptaków, które mają w pełni wykształcone skrzydła jest go niewiele. Jest tak, ponieważ struś nie ma piersi, na których u kurczaka jest niemal najwięcej wartościowego mięsa. Uda strusia nie ustępują jednak jakości mięsu z kurczaka. Strusie mają silnie umięśnione uda, a mięso zawiera bardzo małą ilość tłuszczu. Niewątpliwie jest to korzystne dla konsumenta. Z drugiej strony, tłuszcz jest konieczny, do tego, by mięso smakowało – jest nośnikiem smaku. Mięso strusia musi być zatem przyrządzane w odpowiedni sposób. Tłuszcz to 0,9 % całego mięsa, a należy przyznać, że to tłuszcz o bardzo małej zawartości cholesterolu. Badania wykazują, że mięso strusia ma działanie korzystne nawet dla kobiet w ciąży, dzięki zawartości kwasu arachidonowego. Mięso strusia jest lekkostrawne i szybko się przyswaja. Wiele osób w ślepej próbie myli się, gdy ma rozpoznać po smaku mięso strusia oraz wołowinę. Cena jednego i drugiego rodzaju mięsa jest podobna – krótko mówiąc, dosyć wysoka. Podobna będzie także konsystencja tych dwóch mięs. (maszyny pakujące,pieczarkarnia)

Mięso strusia jak na razie jest rarytasem – kosztuje ponad 60 złotych za kilogram, jednak są osoby, które będą gotowe zapłacić taką cenę. Z uwagi na prostą hodowlę tego nielotnego ptaka, możemy mieć nadzieję na to, że mięso już wkrótce osiągnie cenę około 20 złotych i będzie dostępne dla każdego. Z uwagi na walory smakowe i zdrowotne, warto wprowadzić je do codziennego jadłospisu. Z pewnością konsumenci docenią te rzeczy i zaczną coraz częściej wypytywać o strusinę przy okienkach z mięsem. [podobne: stek ze strusia, mięso w kawałkach w słoiku, sznycle ministerskie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

 

Powiązane tematy z artykułem: mięso w kawałkach w słoiku stek ze strusia sznycle ministerskie